Chcesz być masażystą? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym zawodzie!

Chcesz być masażystą? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym zawodzie!

Uwielbiasz pracę z ludźmi? Interesujesz się medycyną i tajnikami ludzkiego zdrowia oraz organizmu? W takim razie praca masażysty może być czymś dla Ciebie! Co warto wiedzieć na temat tego zawodu? Jakich kwalifikacji potrzebujesz? Tego właśnie dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Masażysta – kto może nim zostać?

Zastanawiasz się, czy każdy może zostać masażystą? Nie wiesz, czy wystarczy skończyć kursy dla masażystów, aby móc przyjmować swoich własnych pacjentów! Już tłumaczymy! Aby móc być masażystą, należy przede wszystkim mieć ukończoną publiczną lub niepubliczną szkolę policealną lub technikum oraz zdobyty tytuł technika masażysty. Niezbędny jest do tego dyplom, który potwierdza uzyskane kwalifikacje w tym zawodzie. Co zatem z kursami dla masażystów? Są to dodatkowe zajęcia, które pozwalają na poszerzenie wiedzy zdobytej w szkole. Warto mieć jednak na uwadze, że sam kurs nie daje kwalifikacji i uprawnień – zrobisz to tylko, zapisując się i uczęszczając do szkoły policealnej lub technikum.

Czym zajmuje się masażysta?

Co tak właściwie robi masażysta? Jak nietrudno się domyślić, jego głównym zadaniem jest masowanie swoich podopiecznych. Masażyści oferują różne rodzaj masażu, m.in. klasyczny, sportowy, relaksacyjny, kosmetyczny, izometryczny czy drenaż limfatyczny. Osoba na tym stanowisku powinna wyróżniać się nienaganną wiedzą na temat anatomii człowieka, a także wykazać się znajomością różnych metod i technik pracy z pacjentami. Dzięki temu bez problemu będzie mogła dopasować rodzaj zabiegu do potrzeb i wymagać swojego podopiecznego.

Co powinno charakteryzować masażystę?

Chcesz wiedzieć, czy istnieją pewne predyspozycje, które sprawiają, że ktoś będzie dobrym masażystą? My uważamy, że tak. Z całą pewnością jest to zrozumienie, empatia oraz pozytywne nastawienie do swoich pacjentów. Tylko wtedy, współpraca będzie mogła polegać bezproblemowo. Masażysta powinien być otwarty na prośby i sugestie swoich podopiecznych, wczuwać się w ich stany bólowe i proponować najlepsze rozwiązania. Masażysta to także osoba, która powinna charakteryzować się siłą fizyczną. W końcu przez osiem godzin musi zajmować się pracą z ciałem drugiego człowieka, co nie jest łatwym zadaniem. Ważna jest również odporność na stres oraz cierpliwość. W swojej pracy możesz trafić na osobę o odmiennym charakterze lub zupełnie innych poglądach na życie niż Ty – musisz wówczas potraktować ją z należnym szacunkiem.